KURUMSAL

EGE VİTRİFİYE SAĞLIK GEREÇLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Ege Vitrifiye Sağlık Gereçleri San. ve Tic. A.Ş. , 1994 yılında İzmir’de kurulmuştur ve kurulduğu günden itibaren banyo kültürüne yön veren seramik sağlık gereçleri / vitrifiye ürünleri ( lavabo, alaturka hela taşı, alafranga hela taşı, bide, rezervuar, pisuvar, ayak ve aksesuarlar) üretmektedir.

Fabrikamız, 41.600 m2 si kapalı olmak üzere; toplam 59.000 m2 alan üzerinde faaliyet gösteren, dünyanın sayılı modern tesislerinden biridir.  Üretim kapasitesi 1.200.000 adet/yıl olup, tam kapasite ile hizmet vermektedir. Üretiminin %85’ ini reçineden imal edilmiş kalıplarda, vitrifiyede gelinen son nokta olan, ‘yüksek basınçlı döküm tekniği’ ile gerçekleştirmektedir. Ürün portföyü ve tasarımları, dünya pazarlarına hakim trendler doğrultusunda sürekli güncellenmekte, hem fabrika içinde yer alan tasarım ekibi, hem de yurt dışından tasarımcılar ile yeni ürün çalışmaları yapılmaktadır.

Ege Vitrifiye ürünleri iç piyasada 110 yetkili satıcı ve 2 farklı yapı markette satılmakta, ihracatta ise 70 ülkede toplam 120 müşteriye ulaşmaktadır. İhracatını gerçekleştirdiği ülkelerin ilgili standart uygunluğu sertifikalarına sahiptir.  Ayrıca; tasarım, ürün geliştirme, üretim, tesis ve hizmette uluslararası kalite standartları dâhilinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Çift Yıldız Kalite belgeleri ve Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü Ege Vitrifiye’de bulunmaktadır. Avrupa ve Dünya standartlarına gösterdiği uyum nedeniyle TSE belgesinin yanısıra Fransa'nın NF, Almanya'nın TUV Rheinland LGA , Hollanda'nın KIWA, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın GLOBALMARK standart uygunluk belgeleri bünyesinde mevcuttur

 

Vizyon:

Seramik sağlık gereçleri sektöründe; tasarım ve kalite açısından fark yaratmak, pazar payımızı, marka bilinirliğimizi ve karlılığımızı sürekli artırmak, toplam müşteri memnuniyetinde daha üst sınırlara ulaşmak, çevresel sürdürülebilirlik anlayışıyla doğa dostu ürünler üretmektir.

Misyon:

Ulusal ve uluslararası standartlara uygun seramik sağlık gereçleri üretimi yaparken kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak, doğaya, çevreye ve insana saygılı olmak, müşterilerimizin, çalışanlarımızın, paydaşlarımızın ve sermayedarlarımızın memnuniyetini mümkün olan en üst seviyede sağlamaktır.