Kurumsal

EGE VİTRİFİYE SAĞLIK GEREÇLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

1994 yılında İzmir'in Kemalpaşa İlçesi sınırları içinde kurulan Ege Vitrifiye Fabrikası, makina parkı ve sahip olduğu teknoloji açısından Dünya'nın en modern tesislerinden biridir.

 41.600 m2 si kapalı olmak üzere 59.000 m2 arazi üzerine yerleşen fabrika'nın üretim kapasitesi 650.000 adet iken 2004 yılında yapmış olduğu yatırım ile 1.400.000 adet/yıl'a çıkararak, tam kapasite ile üretimine devam etmektedir.Üretiminin % 86'sını Vitrifiye üretim teknolojisinde gelinen en son nokta olan; Yüksek Basınçlı Döküm Tekniği ile yapmaktadır.

Tüm tasarımları bünyesinde bulunan 'Tasarım ve Ürün Geliştirme Departmanı' tarafından yapılan Ege Vitrifiye'nin portföyünde, 15 farklı tasarımda seri ve proje çözümlerine yönelik ürün grupları yer almaktadır. Geliştirilen ürünlerin tamamında Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Bilgisayar Destekli Üretim (CAM), Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) ve Tersine Mühendislik (RE) aktif olarak kullanılmaktadır.Dünya pazarlarının talep ve beğenisi doğrultusunda ürün geliştirme aktivitesini sürekli devam ettirmektedir.

Ege Vitrifiye başta Avrupa Ülkeleri, Ortadoğu ve Körfez ülkeleri olmak üzere üretiminin % 50'sini ihrac etmektedir. İhracat yapılan başlıca ülkeler arasında Almanya, İngiltere, Fransa, Finlandiya, Hollanda, İsveç, Polonya, İsrail, Azerbaycan ve diğer ortadoğu ülkeleri sayılabilir.

Ege Vitrifiye; ürünlerini katıldığı Unicera, Cersaie, ISH gibi yurtiçi ve uluslararası fuarlarda müşterilerin beğenisine sunmaktadır.

Ege Vitrifiye; tasarım ürün geliştirme, üretim, tesis ve hizmette uluslararası kalite standartları dahilinde ISO 9001 kalite belgesine sahiptir. Şirket ürünleri, Avrupa standartlarına gösterdiği uyum nedeniyle TSE belgesinin yanısıra Fransa'nın NF, Almanya'nın LGA, Hollanda'nın KİWA, İspanya'nın AENOR, Macaristan'ın EMI, Rusya GOST standart belgelerini almıştır. Aynı zamanda bazı ürünler, Avustralya standardına uygunluğu gösteren WATERMARK ve Amerika Standartlarına uygunluğu gösteren IAPMO sertifikalarına sahiptir.

Seramik Sağlık Gereçleri sektöründe, ileri teknolojisi ile öne çıkan ve pazar payını her yıl arttıran Ege Vitrifiye A.Ş. 2008 yılı Haziran ayından itibaren yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlama aktivitelerini bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Müşteri memnuniyeti temel felsefesi le çalişan Ege Vitrifiye A.Ş.yurt çapındaki bölge yöneticilikleri  ile konusunda uzman bayileri ve Türkiye'de önde gelen 3 yapı marketin satış ve satış sonrası hizmeti kesintisiz olarak sürdürmektedir. 

Ege Vitrifiye'nin 340 mavi yakalı, 80 beyaz yakalı toplam 420 kalifiye personeli mevcuttur. Üretim ve satış sürecinin her aşamasında gerek mavi yakalı, gerekse beyaz yakalı tüm personelin 'Performans Değerlendirmeleri' yapılmakta ve şirket hedeflerinin gerçekleştirilmesinde, olumlu katkılar sağlanmaktadır.