Özel Ürün Uygulamaları

Aquasave

AQUSAVE SU TASARRUF SİSTEMİ

Az su ile etkin temizlik, hem de 38 farklı modelde ...

Aquasave Nedir?

Aquasave, Ege Vitrifiye klozetlerinde 4 litre, hela taşlarında ise 5 litre ile etkin temizlik sağlayan TSE onaylı ilk ve tek su tasarruf sistemidir.

 

Klozetlerde 4 Litre ile Tam Fonksiyon nedir, nasıl sağlanır?

Klozetin 4 litre su ile tamamen temizlenebilirliği anlamına gelir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, klozet formunun etkin temizlik sağlayabilecek şekilde tasarlanmış olmasıdır.

Aquasave, yıllardır pazara lanse edilen ve sadece iç takımla sağlanan daha az su tüketen sistemlerden bu nedenle farklılaşmaktadır. Zira az su kullanarak temizlik sağlanmadığı diğer sistemlerde, rezervuardaki su tekrar boşaltılarak gereğinden fazla su kullanılmaktadır.

Ege Vitrifiye tarafından tasarlanan Aquasave özellikli klozetler suyu yönlendirmeye yarayan özel ring sistemi ve kirli suyun hızla tahliye edilmesine yarayan özel sifon yapısı sayesinde 6 litre yerine 4 litre su ile etkin temizlik sağlamaktadır.

Bir aile Aquasave sistemli ürünler ne kadar su tasarrufu sağlar?

Türkiye'de konut başına düşen ortalama birey sayısı 5 olarak hesaplanmaktadır. Her hanede bir kişi günde ortalama 2 sefer tuvaleti kullanıldığı varsayılarak, 5 kişi x 2 kullanım =  10 kez rezervuar kullanılmasına sebebiyet vermektedir. 

Böylece hane başına 6 litre X 10 kullanım = günlük 60 litre su tüketilmektedir.
(TSE normlarında standart bir rezervuar kapasitesi 6 litre olması nedeni ile)

Sadece 4 litre su ile etkin temizlik sağlayan Aquasave özellikli klozetler, bir aile için belirtilen kullanım şartları ile günlük 20 litre, yıllık ise 7300 litre / 7,3 ton su tasarrufu sağlar.

Aquasave özellikli helâ taşları ise 6 litre yerine 5 litre kullanımla yıllık 3650 litre / 3,65 ton su tasarrufu sağlar.

Su tasarruflu ürünlerle ilgili yapılacak tercihte dikkat edilecek en önemli hususlar: 
Kullanım başına su tüketiminin minimum olması, bu minimum su ile etkin temizlik sağlanması ve bu sistemler için TSE onayının aranmasıdır.

Aquasave özellikli ürünleri kullanıma hazırlarken dikkat edilecek konular nelerdir?

Aquasave özellikli klozetler rezervuarları içerisinde 4 litre su seviyesi işaretlenmiştir. Kullanılacak rezervuar iç takımlarının 4 litre su akıtacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Helâ taşları ile kullanılacak rezervuar sistemlerinde ise rezervuarın 5 litre su akıtacak şekilde ayarlanması gereklidir.