Ege Vitrifiye Bülten

Seramik Sağlık Gereçleri Sektöründe Ege Vitrifiye'den Bir İlk!

Ege Vitrifiye Türkiye’de sadece belirli firmaların sahip olabildiği “Yetkilendirilmiş Yükümlü” (Authorised Economic Operator) statüsüne layık görüldü ve vitrifiye sektöründe bir ilke imza attı.

Kurulduğu günden bu yana ihracat yaptığı ülke sayısını artıran Ege Vitrifiye, bugün üretiminin %60’ını 60’tan fazla ülke ve 150’den fazla müşteriye ihraç ediyor.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (Authorised Economic Operator), gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartları uygulayan, kendi otokontrolünü yapabilen, en önemlisi güvenilirliğini ispat eden firmalara, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen ve gümrük işlemlerinde bir takım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statü olarak tanımlanmaktadır. Bu statüye sahip firmalar gümrük işlemlerini yeşil hattan yapabilmekte ve statü sahibi firmalara gümrük işlemlerinde öncelik tanınmaktadır. Ayrıca sanayiciye ithalat operasyonlarında hız ve tedarik süreçlerinde önemli avantajlar sağlanmaktadır.

Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü Belgesini, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Bölge Müdürü Nihat KINIK’ın elinden alan Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş “ Ege Vitrifiye’nin sahip olduğu ihracat ağı, son yıllarda genişlemekte, firmamıza ait katma değerli ürünler dünyanın dört bir yanında tüketiciler ile buluşmaktadır. Seramik Sağlık Gereçleri Sektöründe bu belgeye sahip olan ilk firma Ege Vitrifiye’dir. Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsünde yer almak ve sektörümüze öncülük etmek bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Ege Vitrifiye, ISO 27001 Bilgi Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelerine sahip olmayı şart koşan “Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası”  için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın tüm ölçütlerini sağlamıştır. Bu belgenin firmamıza kazandırdığı avantajlarla Ege Vitrifiye olarak yurt dışı pazarlarda rekabet gücümüzü arttırırken,  ülke ekonomimize katkıda bulunacağız.” diye belirtti.